Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

15. 4. 2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

V tomhle "rybníku" se cítím domácí vodník (část 1)

(Hony Šafra, 10. 3. 2011 0:37)

Existují pro mne dvě skupiny lidí, jejichž díla se mi komentují obtížně. Jednou skupinou jsou lidé mladí (hodně mladí), kteří namalují několik málo obrázků, každý v jiném stylu, zjevně se teprve hledají, ale jsou přitom nedočkaví nějakého uznání. Těm asi nezbývá než doporučit, aby svá díla, bez ohledu na kvalitu (a tím nemyslím nutně kvalitu nízkou) uložili někam „čelem ke zdi“ a vrátili se k nim za půl roku nebo za rok. Udělají tak nejspíše zkušenost, kterou má většina malířů, i těch světoznámých a proslulých, už zažitou – člověk je sám sobě nejlepším kritikem, když si od obrazu „odpočine“. Já sám jsem takto jeden obraz „tvořil“ asi 14 let. Namaloval jsem ho, nezdál se mi, strčil jsem ho za skříň a pak jsem poletech ten sololit chtěl na něco použít a … najednou se mi za léta získané zkušenosti vrazily do nápadu, jak ten obraz vylepšit, kupodivu to nedalo ani moc práce, a obrázek unikl zániku.

Jak pravil Limonádový Joe:

(Hony Šafra, 8. 3. 2011 0:53)

Já se vrátím a se mnou přijde komentář :-)

Re: Jak pravil Limonádový Joe:

(Šimková Jaroslava, 8. 3. 2011 9:32)

Už kdybyste nic nenapsal jen tuhle větu,tak budu poctěna,že jste mou obrazárničku navštívil a svým báječným humorem potěšil moje srdce.Přečetla jsem některé vaše články,kde taky rozhodně nechybí humor a jsem nadšena ze všeho co jste napsal.Bezděčně jste se tak stal mým učitelem.Děkuji.

Re: Re: Jak pravil Limonádový Joe:

(Hony Šafra, 8. 3. 2011 22:12)

Vaše slova jsou mi větší ctí, než si zasloužím. Nicméně, než splním, co jsem slíbil, chtěl bych Vám říci, že v občasných záchvatech grafomanství sepisuji své paměti a jeden díl je věnován právě malování. Pár vybraných kapitolek bych Vám (sice neskromně, ale s odvoláním na závěr Vašeho úvodního textu na těchto stránkách) poslal přílohou k e-mailu, pokud byste měla zájem a na notoricky známou adresu cmuchalek@centrum.cz mi sdělila nějakou funkční e-mailovou adresu.

Re: Re: Re: Jak pravil Limonádový Joe:

(Hony, 8. 3. 2011 23:28)

Omlouvám se, adresu vlastně mám, takže 1. kapitola už je odeslána.

(prvorozená vnučka)

(Markéta , 7. 3. 2011 23:03)

Moje milá bábinko, i já se přidávám :) a ze všeho nejvíc ti pochválím paní v modrých šatech, protože ta je opravdu nejkrasnější. A teď už budu jenom doufát, že sem po tobě trochu toho talentu taky zdědila :P vůbec bych se nezlobila.

Re: (prvorozená vnučka)

(Markéta, 7. 3. 2011 23:04)

myslím tu v tom obraze..:)

Re: (prvorozená vnučka)

(Šimková Jaroslava, 8. 3. 2011 9:17)

Markétuško moje nejkrásnější,je to od tebe moc milé a věř,že krása(myslím nejenom ta fyzická) a talent chodí ruku v ruce.Jenom ale musíš najít na co ho máš(ten talent myslím).Krásu jak vidno hledat nemusíš.Dík.

Poděkování za pochvalu.

(Šimková Jaroslava, 9. 2. 2011 12:48)

Děkuji pěkně za pochvalu,už se těším jak se oko uzdraví a já se s jasným okem vrhnu do práce.

pochvala

(Iva Lopraisová, 9. 2. 2011 10:01)

Jedním slovem od laika, krásné.
Hodně zdaru do dalšího malování.

komentář

(Zdeňka, 6. 2. 2011 13:20)

Dobrý den, myslím, že na amatéra máte obrázky moc krásné. Což takhle je třeba i prodávat?:-) Mnoho štěstí do další tvorby, je to krásná záliba.

Re: komentář

(Šimková Jaroslava, 6. 2. 2011 14:22)

Nevím,kdo jste,ale jste můj první doopravdický komentář a beru ho jako dárek k mým včerejším narozkám.Moc ráda bych se dověděla něco víc o vás.Abych si mohla bát jistá,že to myslíte vážně.(A že nejste má nějaká příbuzná.):o)Ani nevíte jak moc vám děkuji a budu čekat,co se o vás dozvím.Taky malujete?

Marek

(Marek, 24. 1. 2011 14:41)

Tak ja se taky pridam, jeste ze mas tolik deti.
Zatim nic duchaplneho, nemam ted moc casu. Mne se nejvic libi tve akty (neco zepredu by nebylo?), to jsi me prekvapila. Ale vazne, me se libi tve pokusy o impresionismus vcetne metody pointilismus. Ale tu hromadu uhli bys zkusit mohla.
Tvuj prvorozeny

Re: Marek

(Šimková Jaroslava, 24. 1. 2011 15:42)

Děkuji mnohokrát za vtipný komentář mého syna(jak taky jinak).Vskutku nevím,co z toho je myšleno vážně a co je trochu ironicky.Ale i tak díky,že sis vůbec všiml.:o)

obrázky

(Šárka, 23. 1. 2011 19:51)

Milá Jarinko,
myslím, že nám, co umíme namalovat jenom Makovou panenku a to ještě jenom pastelkama, vůbec nepřísluší tvoje díla hodnotit. Mně se líbí každý tvůj obrázek, i kdyby jsi malovala hromadu uhlí.:-) Ale opravdu nejvíc se mi líbí krajiny, nejlépe v hnědých barvách, to ty určitě víš. Přeju ti, abys mohla vytvořit ještě spoustu obrázků, ze kterých se tvoje okolí bude těšit. Tvoje prvorozená:-))

Re: obrázky

(Šimková Jaroslava, 23. 1. 2011 20:13)

Děkuji za krásný komentář,plný porozumění a citu.Nemusíš umět malovat,můžeš hodnotit srdcem.A jak vidno,to umíš dokonale.:o)

Amatárské obrazy.

(Šimková Jaroslava, 4. 1. 2011 10:10)

Obrazy budu postupně doplňovat.Šimková

Re: Amatárské obrazy.

(Eliška, 21. 1. 2011 19:35)

Já jsem sice postižená úplně jinak, ale velice mě blaží, že mi v pokoji visí tvoje obrazy a že jsi v důchodovém věku objevila malovaný svět:)
Nejvíc mě oslovují tvoje postavy, dámy. Máš smysl pro detail, na draperiích a krajkách je to nejvíc vidět. Nechápu, jak můžeš odlišit samet a satén a bůhvíco ještě. Krajinky mám nejradši v sérii. Rozhodně tě chci povzbudit k osobnějšímu vyjádření, už je podle mě čas:) Ať tě malování nepřestane těšit!

Re: Re: Amatárské obrazy.

(Šimková Jaroslava, 21. 1. 2011 19:54)

Já děkuji převelice,je úžasné,že jsi můj první komentář napsala zrovna ty.Tvého názoru si velmi vážím a též mě blaží,že mé obrazy ne tebe hledí ze stěny každý den.:o)